11. 10. 2016 / Retail, produkty, čerpací stanice / Zdroj: Unipetrol

Rafienérie v Kralupech obnovila zpracování ropy

Praha 10. října 2016 – Společnost Česká rafinérská dokončila odstávku kralupské rafinérie a v rámci zdejšího provozu obnovila zpracování ropy. Rafinérie byla odstavena vzhledem k mimořádné události na jednotce fluidního katalytického krakování ("FCC"), ke které došlo dne 17. května 2016. Rafinérie v Kralupech dosáhla plného obnovení běžné výrobní kapacity.

Během oprav byly nahrazeny poškozené části jednotky fluidního katalytického krakování a také zkontrolován stav souvisejících výrobních zařízení. Celková škoda na technologiích byla odhadnuta na 0,4 miliardy korun. „Neplánovanou odstávku provozu jsme dokázali využít pro další údržbu a provedli zarážkové práce, se kterými se počítalo na rok 2017,“ řekl generální ředitel České rafinérské Krzysztof  Zdziarski. Další větší odstávka provozu by tak neměla nastat dříve než v roce 2018.

Důvodem vzniku mimořádné události bylo vzplanutí uhlovodíků, díky kterému došlo k netěsnosti pece a poškození zařízení jednotky FCC. Unipetrol má sjednáno pojištění jak proti poškození majetku, tak proti souvisejícímu přerušení provozu. Unipetrol je v kontaktu s pojistiteli a poskytuje veškerou součinnost pro řádné posouzení škody způsobené mimořádnou událostí.

O RAFINÉRII V KRALUPECH

Kralupská rafinérie je od roku 2001 komplexní konverzní rafinérií s moderní jednotkou fluidního katalytického krakování (FCC), kterou byla rozvinuta původní hydroskimmingová rafinérie o kapacitě zpracování 3,3 milionu tun ropy ročně. Existence jednotky MTBE zajišťuje možnost vyrábět vysokooktanové bezolovnaté benziny. Zařízení realizovaná v rámci programu „Čistá paliva” umožňují vyrábět nízkosirné až bezsirné pohonné hmoty. Kralupská rafinérie je výrobcem leteckého petroleje JET A1, který se používá na mezinárodním letišti Praha-Ruzyně.

Zpět

Napište nám


Kontakty

ODBORNÝ GARANT:
Česká národní rada
Světového ropného kongresu, z.s.
Lobeček - Veltruská 748
Kralupy nad Vltavou, PSČ 27801

REDAKCE / INZERCE / SPRÁVA
TOMAS CONSULTING
Ing. Tomáš Mikšovský
IČ: 12239313
DIČ: 5911171222

+420 602 200 032

mail@petroleum.cz

REDAKCE

Ing. Pavel Mohrmann, šéfeditor
Martina Jandusová
Ing. Tomáš Mikšovský
Ing. Daniel Maxa, Ph. D.

SPOLUPRÁCE

CCS
COLOSSEUM
MEDIATENOR
ENERGY-HUB
AXIGON

ODKAZY

ČAPPO
SCHP ČR
VŠCHT PRAHA
PRŮMYSLOVÁ EKOLOGIE

MAPA STRÁNEK   © TOMAS CONSULTING 2020